021-88176587

تاریخچه

آب‌معدنی طبیعی ماهان
ماهان یعنی روشن و زیبا چون ماه
آب نقش حیاتی در زندگی ما دارد. بیش از دو سوم بدن ما را آب تشکیل میدهد. آبی که ما می نوشیم در تمام سلولها و ارگانهای بدن ما جریان پیدا میکند. تمام عملکردهای اساسی در بدن ما وابسته به وجود آبی است که می نوشیم. آب سموم بدن را دفع میکند. حرارت بدن ما را تنظیم میکند. مواد غذایی ارزشمند را به تمام بخش های بدن هدایت میکند و به سلامت و زیبایی پوست و موی ما کمک میکند.این موارد تنها بخشی از فواید آب برای بدن ماست. ما روزانه با نوشیدن آب معدنی سالم، حیات را به روح و جسممان هدیه می کنیم.
قلب کوه دنا در دستان شما
آب‌معدنی طبیعی  ماهان از یکی از بکرترین مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد در دل کوه دنا در ارتفاع 3000 متری از سطح دریا واقع شده است. آب‌معدنی طبیعی ماهان پس از عبور از دل سنگ ها به سفره های زیرزمینی نفوذ میکند و پس از بسته بندی بدون هیچگونه دخالت شیمیایی در دسترس شما قرار می گیرد.
تمایز را نه تنها در طعم بلکه در ترکیبات معدنی متعادل ماهان میتوان حس کرد. ماهان به طور طبیعی دارای کلسیم، منگنز و سدیم می باشد. ماهان میتواند بخشی از نیاز روزانه شما به مواد معدنی مفید را از طریق نوشیدن آب تامین نماید. علاوه بر این، وجود حداقل نیترات ممکن در ماهان دلیل دیگری بر تمایز آن باشد.
ماهان یعنی کیفیت
تمام تلاش کارشناسان ما تامین رضایت شماست. از این رو، ما بر آن شدیم تا با بهره گیری از ماشین آلات و تجهیزات مدرن شرکت AOKI ژاپن و آزمایشگاه های پیشرفته موجبات رضایت شما مصرف کنندگان گرامی ماهان رااا فراهم نماییم. واحد کنترل کیفیت ماهان به منظور فراهم نمودن آبی خالص و سالم طی آزمایشات متعدد، کیفیت آب را دررر مراحل کختلف تولید مورد بررسی قرار می دهد تا آب را دقیقا همان گونه که از دل طبیعت بیرون می آید در اختیار شما قرار دهد.
ترکیبات
سدیم    Na    7
پتاسیم    K    0.64
کلسیم    Ca2    69.5
منگنز    Mg2    10.5
کلر    Cl    10.52
نیترات    No3    0.74
سولفات    So2    5.4
PH    PH    7.82
سختی کامل    TH    205
Total Dissolved Solids    TDS    386

انواع آب معدنی
گرچه آب سه چهارم جهان را پوشانده و آسمان را با حالت گاز شکلش زیبا کرده، اما حقیقت این است که آب مناسب برای مصرف انسان در حال کم شدن است. ما باید در حفظ و نگهداری آن به مانند گنجی به نام زندگی تلاش کنیم.
با این حال، طبیعت نوع خاصی از آب را از اعماق زمین به ما عرضه میکند، آبی که با مواد معدنی زمین غنی شده و در سفرش به زیر زمین فیلتر و تصفیه شده.
آب معدنی، آبی از منابع معدنی است که شامل انواع مواد معدنی مثل ترکیبات نمک و سولفور می‌شود. آب معدنی ممکن است به علت وجود گازها اشباع شده (مثلا آب گازدار) باشد.
در دوران قدیم آب های معدنی در چشمه هایشان مورد استفاده قرار میگرفتند. که غالبا به این کار «آب سلامت » خوردن  یا «آب درمان کننده» می‌گفتند. در نهایت تمدن ها در اطراف این منابع شکل گرفت و مردم از آن ها بعنوان چشمه آب گرم، حمام یا چاه آب استفاده کردند. آب گرم و حمام برای درمان و تفریح استفاده میشد و آب چاه برای نوشیدن.
امروزه بسته بندی آب معدنی در چشمه برای مصرف توزیع شده بسیار رایج است. سفر به منابع آب معدنی برای دسترسی مستقیم به آب  خیلی کم اتفاق می افتد و در موارد بسیاری به علت انحصاری بودن حقوق مالکیت تجاری ممکن نیست. در جهان بیش از سه هزار برند آب معدنی تجاری وجود دارد.
آب معدنی یا آب معدنی‌شده؟
آب معدنی و معدنی‌شده شبیه به هم هستند اما یکسان نیستند.
آب معدنی‌شده آبی است که از منابع آب نوشیدنی بدست آمده و به آن مواد معدنی افزوده شده، به این صورت که شاخصه های معدنی خود را به صورت مصنوعی بدست آورده. اما آب معدنی تفاوتش را از طریق فرآیندهای طبیعی بدست می آورد نه دخالت انسان

 
سه دسته بندی آب از نگاه ما:
آب معدنی طبیعی، آب چشمه و آب تهیه شده تفاوتشان در چیست؟
 
این سه دسته آب ساده با توجه به  شاخصه های طبیعی شان  مشخص شده اند:
منشا، غلظت، ترکیب، رفتار و محافظت.
 
 
انواع آب:
1.    آب معدنی طبیعی چیست؟
آب معدنی طبیعی آبی است که:
-    مستقیما از منابع زیرزمینی محافظت شده از آلودگی ها گرفته شده باشد.
-    با توجه به محتوای نمک های معدنی خاصش و مقادیر وابسته مشخص شده باشد.
-    پایداری ترکیب ضمانت شده و ثبات گردشش تحت شرایطی که خلوص میکروبیولوژیکی اصلی و ترکیبات شیمیایی ضمانت میکندجمع آوری شده.
-    به حدی محکم بسته بندی شده که مانع خروج محتویات شود.
-    برای هر تغییری کاربرد ندارد (به جز موارد معدودی مثل کربناته سازی، حذف آهن یا منگنز)
-    ممکن است اثرات دارویی داشته باشد.
 
2- آب چشمه، آبی که منشاء دارد.
آب هایی که منشاء دارند معمولا «آب چشمه» نامیده می‌شوند و آبی هستند که:
-    از یک منبع مشخص زیرزمینی یا گا اوقات سطهیحی می آیند.
-    وارد چرخه عمومی آب نشده باشد.
-    در محدوده آسیب پذیری محافظت می‌شوند تا مانع ورود آلودگی و کثافت شوند.
-    همواره مصرف آن از منبع برای انسان مناسب است و اگر بسته بندی شود در آن شرایط باقی میماند.
-    مورد اصلاح یا تغییر رفتاری به جز مواردی که در این استاندارد اجازه داده شده قرار نگرفته باشد.
 
 
3- آب تهیه شده چیست؟
آب تهیه شده ممکن است:
-    از هر منبع آبی (شامل آب شهری) به دست آید.
-    در معرض هر تغییری که آب اصلی را به منظور تطبیق با ملزومات امنیتی شیمیایی، میکروبیولوژیکی و رادیولوژیکی اصلاح کند برای آب بسته بندی نشده قرار گرفته باشد.
-    آب تهیه شده استانداردی برای کشورهای نوظهور است که که خلوص آب بیشترین اهمیت را دارد. با توجه به قانون گذاری آب را با برچسب «آب تصفیه شده» یا «آب آشامیدنی» برچسب میزنند.